Czołem! Niezmiernie miło mi zakomunikować o nowej wystawie w warszawskim Muzeum Techniki!

Poniżej znajdziecie szczegóły przekazane FSOPTK przez Piotra Madego, pełniącego obowiązki Dyrektora Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Cyberiada3 Wojskowa Akademia Techniczna. Sztuczna dłoń2.Cyberiada3

 

Szanowni Państwo,
Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zaprasza na:
Festiwal Robotów: Cyberiada 3 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT!
(13 -22 listopada 2015 r.)
W piątek, 13 listopada, o godzinie 12.00, w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Robotów: Cyberiada. Podczas Festiwalu zaprezentują się roboty latające, pływające, jeżdżące i kroczące, edukacyjne, medyczne i przemysłowe.

Pierwszy weekend Festiwalu (14-15 listopada) zdominują drony. Będzie można obejrzeć konstrukcje Aero Team ILK z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej a także pokazy w locie (w sobotę) prezentowane przez Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers z Politechniki Śląskiej. Przez cały czas Festiwalu będę też obecne drony m.in. Polskiej Grupy Zbrojnej S.A., Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych czy wygrywające międzynarodowe zawody bezzałogowce SAE Aerodesign z Politechniki Warszawskiej.

Swoje projekty i konstrukcje zaprezentują studenckie koła naukowe oraz liczni wystawcy związani z technologią druku trójwymiarowego.

Pośród licznych atrakcji Festiwalu wyróżniać się będą: imponujących rozmiarów bezzałogowy pojazd ratowniczy Florian, roboty medyczne wykorzystywane m.in. przy operacjach kardiochirurgicznych a także roboty i podzespoły z Wojskowej Akademii Technicznej.

Dla dzieci i młodzieży dostępne będą w weekendy warsztaty z budowy robotów oraz druku 3D a także stanowiska gier wideo o tematyce związanej z robotami. W czasie Festiwalu trwać będzie również konkurs na projekt pomnika robota „Robbo” – bohatera legendarnej gry komputerowej z czasów 8-bitowego Atari.

17 listopada od 14.00 do 16.00 odbędzie się krótka konferencja naukowa poświęcona historii, teraźniejszości i perspektywom rozwoju robotyki oraz zagadnieniom sztucznej inteligencji.
Drugi weekend Festiwalu (21-22 listopada) to czas robotów podwodnych: CyberRyby, Śledzika i KH-100. W niedzielę 22 listopada kibicować będziemy zawodnikom i ich mechanicznym podopiecznym, biorącym udział w młodzieżowych ogólnopolskich zawodach robotów klasy Line Follower analogowych oraz LEGO Line Follower.

Organizatorem Festiwalu jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Patronat naukowy nad festiwalem objęli rektorzy: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Na Rzecz Robotyki Medycznej. Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

opublikował: jimo#1921