2001-08-14 22:01:32 – Założenie Klubu Polonez Tuning Klub przez Cichego, MiG-ów i kilku innych aktywistów ze śląska.

wiosna 2002 – MiG (Marek I Grzesiek) i GDA nie mogą się dogadać, pierwszy rozłam w szeregach FSO-PTK – powstanie FSO AK

zima 2002 – Oficjalna zmiana nazwy z Polonez Tuning Klub na FSO-Polonez Tuning Klub

wiosna 2003 – Stworzenie przez Gorge-a pierwszego oficjalnego logo FSO-PTK (tzw stare logo)

wiosna 2003 – Ajk i Netom organizują pierwszy spot po rozpadzie klubu, Warszawa – Bemowo parking przed WORD-em.

wiosna 2003 – Zaczynają być wydawane numerki #13.., Mig przeprowadza weryfikację kont. Klub ma 200 wypowiadających się członków i sympatyków, co najmniej raz na kwartał.

lato 2003 – Pierwszy Ogólnopolski Zlot FSO-PTK w Czerniewicach zorganizowany przez Rolly#469 przy wsparciu Bocian_s#313.

wrzesień 2003 – Mario zjednoczył Warszawiaków – uzgodniliśmy, że będziemy spotykać się raz w tygodniu na terenie parkingu pod Torwarem. Spoty odbywały się tam przez kolejne 2 lata. Uzgodniliśmy, że tworzymy „sekcję” i wprowadzamy składki, za które organizowaliśmy gadżety np. przejęliśmy problem z czarnymi koszulkami od kolegi Jefa#058. Wtedy prezesem sekcji został
wybrany Bobi jego zastępca był Netom, a skarbnikiem Mario.

jesień 2003 – Przeniesienie portalu klubowego z serwera UNIKOL’u na prywatny serwer Kowall’a. Powstał nowy portal i forum, stare forum w części zachowało się i było dostępne do ściągnięcia. Forum zarządzają Netom, Wafel i Kowal.

wiosna 2004 – Brak porozumienia pomiędzy Netom’em i GT. Drugi rozłam w PTK. Powstanie Car Team.

wiosna 2004 – Brak porozumienia pomiędzy Waflem i Lajkonikiem. Trzeci rozłam w PTK. Powstanie Motoklub Polska

wiosna 2004 – I spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk i Bobi.

lato 2004 – Drugi Ogólnopolski Zlot FSO-PTK w Czerniewicach organizowany przez Rolly#469

2004 – Uszkodzenie dysku z bazą danych, powstanie nowej strony/forum i ponowna rekrutacja. Forum zarządzają Kowal, Wafel i Ajk.

lato 2004 – II spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk i Bobi.

jesień 2004 – „Postulat integracyjny” – działanie Bocian_s#313 w celu zażegnania kłótni między klubami FSO i zaproszenie do współpracy.

jesień 2004 – W Sekcji Mazowieckiej Netom został usunięty z funkcji zastępcy prezesa, zadania Maria przejął Bobi.

Zima 2004 – Początek Sekcji Dolnośląskiej, Piter, SerU i Gucio organizują Spotkanie regionalne Sekcji Dolnośląskiej i Mazowieckiej we Wrocławiu i okolicach.

wiosna 2005 – Firma reklamowa stwierdza że nasze logo w negatywie (biały polonez na czarnym tle) „wygląda jak gówno rozmazane patykiem”. Zaczynamy rozmowy o zmianie loga.

wiosna 2005 – Sekcja Mazowiecka dzięki własnym środkom rozpoczyna produkcję i sprzedaż gadżetów klubowych jak flagi smycze i drugi wzór czarnej koszulki.

lato 2005 – Pierwszy Ogólnopolski Zlot Aut wyprodukowanych przez FSO organizowany przez Rolly#469 i ajk#1212 oraz pomocy osób z klubów PTK, MKP i CT.

wiosna 2005 – III spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk, Bobi.

wrzesień 2005 – powstaje temat o spotkaniach lubelskich.

jesień 2005 – Bobi rezygnuje w funkcji prezesa Sekcji Mazowieckiej, jego jego następce zostaje wybrany AJK. Spoty zostają przeniesione nad kanałek czerniakowski.

Zima 2005 – Zaczynamy dyskusję nad zmianami w klubie, pada propozycja wprowadzenia składek na wszystkich klubowiczów wzorem Sekcji Mazowieckiej. Głosowanie odbyło się poprzez wysyłanie prywatnej wiadomości do ajk’a, z odpowiedzą za czy przeciw z uzasadnieniem.
Najczęściej padającymi odpowiedziami były: jestem za ale się wypisze bo jestem tu z sentymentu, jestem przeciw bo już płacę w FSO AK. Ilość głosów za wynosiła około 70%.

Zima 2005 – Drugie Spotkanie regionalne Sekcji Dolnośląskiej i Mazowieckiej we Wrocławiu i okolicach. Zorganizowane przez Pitera i Gucia.

Zima 2006 – Wprowadzamy składki dla całego klubu ilość klubowiczów spada o 60% w stosunku do roku ubiegłego. Powstaje nowy regulamin „Prezesem” PTK zostaje ajk.

wiosna 2006 – FSO CT podzieliło się i część osób powróciła do PTK

wiosna 2006 – IV spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk’a.

lato 2006 – II Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowany przez Ajk’a przy wsparciu Rolly’go i członków PTK MKP CT

lato 2006 – I spotkanie Sekcji Mazowieckiej z osobami z woj. pomorskiego, Stegna – Trójmiasto. Zorganizowane przez Czaroo i Kaczy.

Zima 2006 – Dysk z FSO – PTK zostaje wypięty z serwera bez ostrzeżenia.

Zima 2006 – Powstaje forum „Sekcja Śląska” oficjalnie na czas przerwy w działaniu FSO PTK.

Zima 2006 – Delegacja po dysk Kaczy Ajk Boczek Czroo,

Zima 2007 – Forum uruchamiamy na płatnym serwerze. Stroną zarządzają Lupo, Kaczy i Ajk

Lato 2007 – III Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Ajk, Masztal przy pomocy kolegów z PTK MKP

Lato 2007 – Następuje dyskusja czy niezależne forum Sekcji Śląskiej można traktować jako oficjalna sekcję FSO PTK. Moderatorzy a następnie większość klubowiczów uznaje że sposób wypowiedzi na niezależnym forum zbyt odstaje od przyjętych standardów.
Sekcja śląska opuszcza forum FSO PTK. Niezależne forum przestaje reklamować się logiem FSO PTK.

27.10.2007 – BWN (Banda Wnerwionych Niedźwiadków – w skład których wchodzi miedzy innymi były zarząd FSO AK) organizuje zmagania aut produkcji FSO na Torze Testowym Fabryki.

Zima 2007 – Trzecie spotkanie regionalne Sekcji Dolnośląskiej, Mazowieckiej, Łódzkiej we Wrocławiu. Zorganizowane przez Gucia i Czaka.

Lato 2008 – IV Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Ajk, Kaczy, Czaro, Senn, Beton, Polmo

Jesień 2008 – Wprowadzamy nowy regulamin między innymi prezes może zgłosić veta w głosowaniach.

2008 – nowym administatorem zostaje Jimo

Zima 2009 – Powstaje Ambasada Lubelska

Lato 2009 – V Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Ajk, Senn, Jimo, Zoltan przy wsparciu członków FSO PTK. Ostatni Zlot organizowany w parku czerniewickim.

Lato 2010 – VI Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Ajk, Senn, Jimo, Zoltan przy wsparciu członków FSO PTK. Pierwszy Zlot w Podkonicach-Podkońskiej Woli.

Lato 2010 – V spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk, Jimo.

Lato 2010 – Zaczynamy dyskusję nad przejściem na inny serwer i forum.

Luty 2010 – Zostaje zamknięta Ambasada Lubelska. Oficjalne stanowisko Klubu FSO-PTK: Klub FSO-PTK zaistniałą sytuacją jest zaskoczony, poniżej oficjalny komentarz do postanowień przedstawicieli Ambasady Lubelskiej. Oceniamy negatywnie decyzje podjęte przez użytkownika Jozef-Stalin, nie odczytujemy ich jako mających na celu skonsolidowanie środowiska sympatyków marki FSO (w wymiarze ogólnokrajowym oraz regionalnym). Ambasada była udostępnionym miejscem dla grupy ludzi którzy chcieli mieć własny kąt na forum a nie spełniali wymogu utworzenia sekcji. Klub czuje się patrząc z perspektywy forum wykorzystany.

Zima 2010 – nowym administratorem zostaje Excalibur, przechodzimy na nowy serwer. Z pojawieniem się nowego portalu stare logo zostaje wycofane z użytku.

Wiosna 2011 – VI spotkanie Sekcji Mazowieckiej w Kamieńczyku. Zorganizowane przez Ajk i Zoltan.

Lato 2011 – VII Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Ajk, Senn, Jimo, Zoltan przy wsparciu członków FSO PTK i FSO MKP. Drugi i ostatni zlot w Podkonicach-Podkońskiej Woli.

Lato 2011 – Organizatorzy Ogólnopolskiego zlotu aut Produkcji FSO podejmują decyzję o zaprzestaniu dalszej współpracy z FSO MKP.

Jesien 2012 – I Puchar FSO – Tor Radom organizowany przez Ajk’a i Zoltan’a nie odbywa się ze względu na brak wymaganej liczby uczestników.

25-26 Luty 2012 – Czwarte spotkanie regionalne Sekcji Dolnośląskiej i Mazowieckiej we Wrocławiu i okolicach. Zorganizowane przez Wojt@s’a.

Zima 2012 – Organizatorzy „Czerniewic” rezygnują z organizacji zlotu czysto plenerowego nikt inny nie podejmuje się organizacji zlotu w Podkonicach-Podkońskiej Woli

Lato 2012 – II Puchar FSO – Lotnisko w Nowym Mieście Nad Pilicą, organizowany przez Ajk’a Jim’a Zoltan’a nie odbywa się ze względu na brak wymaganej liczby uczestników.

Lato 2012 – VIII Ogólnopolski Zlot Aut Produkcji FSO zorganizowali Senn, Jimo, Zoltan przy wsparciu członków FSO PTK Pierwszy zlot w Błędowie.